o mnie

Nazywam się Liliana Iżyk i urodziłam się 08.03.1993 roku w

San Francisco. Jako czteroletnia dziewczynka rozpoczęłam naukę gry na fortepianie i pokochałam muzykę poważną całym sercem. W wieku siedmiu lat rozpoczęłam naukę w PSM l stopnia a następnie ukończyłam również PSM ll stopnia w klasie fletu poprzecznego. Od siódmego roku życia rozpoczęłam prywatne zajęcia emisji głosu i szybko zrozumiałam, że śpiew jest dla mnie najważniejszą formą wyrażania emocji. 

 

Mój głos to sopran liryczny, który kształcę pod czujną opieką pani profesor Magdy Bigoś we Wrocławiu. Każdego dnia poświęcam około dwóch godzin na doskonalenie swoich umiejętności technicznych, co sprawia mi niesamowicie wiele radości. Ze względu na swoją determinację i nieustępliwość miałam okazję być objęta programem stypendialnym za wybitne osiągnięcia artystyczne w roku 2007 oraz w roku 2012.  

Występuję w teatrach, kościołach, ośrodkach kultury, operach  jak również podczas eventów na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. 

W 2013 roku wzięłam udział w programie telewizyjnym "Must Be The Music" emitowanym w stacji " Polsat", gdzie doszłam do etapu półfinałów. W 2015 roku  dostałam się do 8 edycji programu  "Mam Talent" , gdzie zakwalifikowałam się do finału i pierwszej piątki talentów z całego kraju. Biorę udział w międzynarodowych konkursach wokalnych, gdzie mam okazję reprezentować nasz piękny kraj. W grudniu 2017 roku jako jedyna Polka zakwalifikowałam się do prestiżowego konkursu międzynarodowego  " American Protege International", gdzie otrzymałam pierwszą nagrodę w kategorii sopranowej- pieśni i 16 grudnia wystąpiłam w  nowojorskiej hali koncertowej Carnegie Hall , co było spełnieniem jednego z moich największych marzeń. W 2018 roku został wystawiony spektakl pt ."Blask" , do którego miałam okazję napisać muzykę

( w ramach wygrania konkursu dla młodych kompozytorów). Moim kolejnym, dużym sukcesem było zdobycie drugiej nagrody w prestiżowym konkursie wokalnym  "Australian Concerto and Vocal Competition". Konkurs odbywa się w Townsville już od 1980 roku i ma ogromne tradycje. Konkurs propaguje muzykę poważną i składają się na niego cztery dni zmagań w różnych kategoriach ( np . instrumenty smyczkowe, fortepian, chóry, dwie kategorie wokalne: pieśń i aria). Jako jedyna Polka reprezentowałam nasz kraj w kategorii 4 Vocal i wróciłam do Polski z II nagrodą. W grudniu 2019 roku miałam okazję ponownie wystąpić osławionej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wróciłam do Polski z II nagrodą w konkursie "International Competition of Romantic Music".    Obecnie cały czas przygotowuję się do kolejnych konkursów międzynarodowych i marzę o tym aby mieć jak największe możliwości do rozwoju. 

 

Zapraszam Cię do udanej współpracy ze mną:

Liliana Iżyk

© 2019 by Marcin Pabisiak.